Moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją. Ps 73,28
strona głównaczytelniaaudiotekao nasnasze stronypoleć nas
użytkownik
Login:   Hasło:    Zapamiętaj      
 
  Nasze logo
Dlaczego portal duszpasterski? Dlaczego takie logo?

Wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania. (2 List Pawła do Koryntian 5,18)

Strzałka pierwsza i najważniejsza, skierowana w dół, jest ilustracją Bożego kierunku działania - zawsze w stronę człowieka. Bóg - kochający Ojciec i najlepszy Duszpasterz wyprzedza wszelkie ludzkie wysiłki, pierwszy wyciąga rękę do potrzebującego pomocy człowieka.

Portal duszpasterski też jest Jego dziełem - to On porusza nasze serca, inspiruje nas do działania i to z Jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską. (Ewangelia Jana 1,16)

Strzałki szare, skierowane w górę, to my - mniej lub bardziej samotni, zagubieni, przygnieceni ciężarem codzienności, a jednak poszukujący… Dlaczego nie Tego, który ma moc, by pomóc, wesprzeć i dać pokój?

Wszystkie strzałki zwrócone są w jednym kierunku, co symbolizuje spotkanie i rozmowę - najważniejszy wymiar duszpasterskich relacji. Bowiem w kontakcie z Bogiem i ze sobą nawzajem doświadczyć możemy uzdrowienia, a co za tym idzie - pokoju, szczęścia i pełni człowieczeństwa.

Celem istnienia portalu duszpasterz.pl jest stworzenie płaszczyzny do rozwoju takich właśnie duszpasterskich kontaktów. Poprzez pocztę elektroniczną, forum i czat chcemy wyjść naprzeciw wszystkim poszukującym i potrzebującym.

Nie chcemy jednak tworzyć wirtualnego Kościoła, dlatego naszym zadaniem jest bycie pomostem pomiędzy chwilowo zagubionym, potrzebującym wsparcia i troski człowiekiem, a chrześcijańskim zborem. Miejscem prawdziwego spotkania „trzech strzałek” nie jest bowiem wirtualna przestrzeń, lecz wspólnota, która jest dla chrześcijanina najbardziej naturalną duchową "rodziną".
Ocena: brak · oceń  ·  Autor: Iwo_H  ·  Odsłon: 3238

  Informacja
Żeby dopisać swoje refleksje musisz się zalogować.

 
rozmowa
forum pomocy
punkty pomocy
duszpasterze
forum DFE
czat
nabożeństwa
kontakt
 
© 2006-2010 Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Starym Bielsku
 
Powered by F3Site