Czemu rozpaczasz, duszo moja i czemu drżysz we mnie? Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę. Ps 42,12
strona głównaczytelniaaudiotekao nasnasze stronypoleć nas
użytkownik
Login:   Hasło:    Zapamiętaj      
 
  Praca w Winnicy Pańskiej
Dlaczego tutaj bezczynnie cały dzień stoicie? (Mt 20,6)

Cóż to za robotnicy, którzy cały dzień stoją bezczynnie? Czy to są ci, którzy nie mają chęci do pracy? Nikt nas nie najął - brzmi odpowiedź. To mogli być tacy, których nikt nie najął, ponieważ byli już za starzy, słabi, niedolni do pracy. Jedno jest pewne, że zainteresowanie właściciela winnicy ich uszczęśliwiło. Znalazła się praca i dla nich. Do zbierania winogron nie trzeba dużo siły, potrzeba za to jak najwięcej rąk, nawet starych i słabych. Historia ta jest jednak tylko podobieństwem. W obrazie jednego dnia pracy przedstawiona jest cała historia Królestwa Bożego. Robotnicy, którzy o różnych porach dnia wezwani zostali do pracy w winnicy, symbolizują narody. Najęci najwcześniej, to Izraelici, których Pan wybrał najpierw. Potem powołane zostały inne ludy śródziemnomorskie, następnie inne narody Europy, a potem innych obszarów świata. Pan okazuje wszystkim ludom jednakową łaskę i pragnie, by łączył! o je braterstwo.

Podobieństwo to odnosi się też do nas jako do pojedynczych ludzi. Winobranie jest zagrożone, a winnica jest pełna owocu. Czy owoce mają uschnąć na krzewie, opaść na ziemię i zmarnować się? Bóg ze swej strony uczynił wszystko, teraz oczekuje naszej pomocy. Rozejrzyj się dookoła, czekają na ciebie zadania Boże: ludzie potrzebują dobrego słowa, rady, odrobiny miłości, świadectwa o Jezusie Chrystusie. Czy pracujesz przy winobraniu, czy też stoisz bezczynnie? Starasz się o to, żeby ludzie zebrani zostali w Królestwie Niebios, czy patrzysz jak marnieją? Nie trzeba być księdzem, ewangelistą czy diakonisą, aby pracować w winnicy Pana. Każdy może zrywać winogrona.

Wielu uważa, że żyjemy już w czasach ostatecznych, ale bez względu na to, czy każdy z nas, niezależnie od wieku, nie musi liczyć się z tym, że Bóg może go w każdej chwili wezwać do siebie, żeby zdał rachunek ze swojego szafarstwa? Co Mu odpowiesz, gdy cię zapyta: Dlaczego stałeś całe życie bezczynnie?
Ocena: 5 / 5 · oceń  ·  Autor: ks. dr Alfred Jagucki  ·  Odsłon: 7097

  Informacja
Żeby dopisać swoje refleksje musisz się zalogować.

 
rozmowa
forum pomocy
punkty pomocy
duszpasterze
forum DFE
czat
nabożeństwa
kontakt
 
© 2006-2010 Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Starym Bielsku
 
Powered by F3Site